آیکون ترسناک قفل قرمز رنگ در جیمیل نشانه ی چیست؟

  • aragorn
  • 2016-02-26 23:15:07
آیکون ترسناک قفل قرمز رنگ در جیمیل نشانه ی چیست؟

در روزهای اخیر، بعضی از کاربران جیمیل از دیدن ایمیل هایی که با نماد و آیکون قفل باز قرمز رنگ در صندوق پستیشان شگفت زده شده اند.

نگران نباشید! این آیکون تنها نوعی قضاوت و بررسی از جانب گوگل است. با این مفهوم که پیامی که شما دریافت کرده اید به اندازه ای کافی، امن نیست. ایمیل های که توسط رمزنگاری TLS یا همان transport layer security تصدیق نشده اند این آیکون قفل قرمز را دریافت خواهند کرد. اما این بدان معنی نیست که فرستنده ی پیام یک دزد است و با قصد بدی در اینباکس شما حرکت می کند.

رمزنگاری TLS امنیت تمام پیغام های ایمیلی که از فرستنده به مقصد می رسد را تامین می کند. مرکز رمزنگاری مطمین می شود که نام فرستنده ی ایمیل خصوصی می ماند و هم چنین از این که شخص سومی بتواند زیر چشمی ایمیل را نگاه کند و یا آن پیام را به نحوی که دلخواهش است دستکاری نماید، جلوگیری می کند.

آیکون ترسناک قفل قرمز رنگ در جیمیل نشانه ی چیست؟بنابراین اگر شما آن آیکون را مشاهده کردید و پیام شما مربوط به اطلاعات مهم و حساس از قبیل امور مالی، کلمه های عبور و... است، باید نگران باشید و برای برقراری ارتباط با فرستنده در مورد این ایمیل ناامن، قدمی بردارید. اما جدا از ایمیل هایی با اطلاعات حساس، این نماد قفل ترسناک می تواند فقط نشانه ای باشد که ایمیل در معرض خطر بوده یا فرستنده آن را در شرایط امنی که باید، ارسال نکرده است.

خبرتک به شما توصیه می کند که اگر آیکون قفل باز قرمز رنگ را دیدید، با عجله دکمه ی Send to Spam را انتخاب نکنید، متوجه ی مفهوم این علامت که از طریق جیمیل فرستاده می شود، باشید و فقط حواس خود را جمع کنید.


Average: 4.7 (3 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

  • 11
  • 19

اتفاقا این دقیقا سوال من بود ممنون

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.