آمازون، اسمارتفون 204 دلاری Fire Phone را 650 دلار می فروشد!

  • aragorn
  • 2014-08-04 09:11:23

نخستین اسمارتفون آمازون که با نام Fire Phone شناخته می‌شود، با هزینه ی کم ساخته شده است تا این شرکت بتواند نخستین گام‌های خود برای ورود به بازار جهانی تلفن همراه را مقتدرتر بردارد.

 بررسی هزینه ی مواد به‌کار رفته (BOM) در نخستین اسمارتفون شرکت آمازون به گونه‌ای محاسبه می‌شود که این شرکت عرضه‌کننده ی خدمات فروش آنلاین بتواند سود قابل ملاحظه‌ای از فروش این محصول به‌دست آورد.

با این وجود، گفته می‌شود که آمازون برای طراحی و توسعه ی این اسمارتفون، هزینه ی زیادی صرف کرده است و به همین خاطر باید تعداد زیادی Fire Phone در بازار جهانی فروخته شود تا آمازون از فروش آن به سوددهی برسد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز خدمات هوشمند دستگاه‌های موبایلی در شرکت IHS Technology هر دستگاه Fire Phone با حافظه ی داخلی ۳۲ گیگابایتی NAND با هزینه ی ۲۰0 دلار ساخته می‌شود. البته باید توجه داشت که آمازون به‌ازای هر دستگاه اسمارتفون ۴ دلار هزینه ی کارخانه‌ای پرداخت می‌کند که با این رقم، هزینه ی بخش سخت‌افزار هر Fire Phone به ۲۰۴ دلار می‌رسد.

این اسمارتفون که هم‌اکنون به صورت محدود در بازار وارد شده است، در حالت قفل نشده و بدون قراردادهای مخابراتی با قیمت ۶۵۰ دلار به فروش می‌رسد.

این اعداد و ارقام، نشان می‌دهد قیمت Fire Phone به صورتی تعیین شده است که می‌تواند با بهترین اسمارتفون های هوشمند موجود در بازار جهانی رقابت کند و محبوبیت بیشتری نسبت به آن ها به دست آورد.

البته باید توجه داشت که ارقام مذکور، فارق از هزینه ی بخش تحقیق و توسعه محاسبه شده است و به همین خاطر، آمازون می‌بایست تعداد زیادی Fire Phone به فروش برساند تا بتواند در این زمینه سود مورد نظر خود را کسب کند.

کارشناسان می‌گویند که Fire Phone از نظر امکانات و البته قیمت با بهترین اسمارتفون های عرضه شده از سوی شرکت‌های سامسونگ و اپل برابری می‌کند و می‌تواند رقیب تازه ای در بازار جهانی باشد.

Average: 5 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

  • 37
  • 48

آمازون فقط به درد آمریکاییا میخوره

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.