آموزش نحوه ی ویرایش عکس ها در آیپد و آیفون - بخش اول

  • aragorn
  • 2016-03-11 13:25:03
آموزش نحوه ی ویرایش عکس ها در آیپد و آیفون - بخش اول

دوربین های iPhone یا iPad برای ثبت عکس های فوق العاده به شما کمک خواهند کرد، اما با  استفاده از iOS 9 و نسخه های بعد از آن، می توانید از اپلیکیشن های عکاسی برای تنظیمات و افکت ها بهره مند شوید.

ویژگی های Crop ،Rotate و Red-Eye در پرتره ها، ابزارهایی هستند که معمولا از آن ها استفاده میکنید و البته تنظیم خودکار Auto Adjust نیز در داشتن تصاویر بهتر کمک می کند. اما برای کنترل بیشتر نیاز است که گزینه های تنظیم دیگر را نیز بشناسید.

در عکس ها شما می توانید نور و رنگ را تنظیم کنید و یا حتی تنظیمات خاص خود را ایجاد نمایید. البته مجموعه ای از فیلترهای گوناگون عکس در دسترس خواهند بود. اما بهترین عکس ها، آن هایی هستند که به وسیله ی اپلیکیشن های دیگر، افکت ها و فیلتر های خاص را دارا می باشند.

1- ویرایش و بالا بردن کیفیت عکس به طور خودکار

عکس های خود را باز کنید و یکی از شات های مورد علاقه ی خود را انتخاب نمایید. سپس در گوشه ی سمت راست در قسمت بالا Edit را انتخاب کنید. گزینه های ادیت نمایان می شوند، محل قرار گرفتن آن ها بسته به این که دیوایس خود را در چه حالتی نگه می دارید، متفاوت است. اگر به صورت عمودی باشد در قسمت پایین و به صورت افقی در سمت چپ ظاهر می شوند. یکی از گزینه های مفید و کاربردی، بالابردن کیفیت Auto Enhance عکس بوده که با آیکون عصای جادویی نشان داده می شود. با انتخاب این آیکون و عصای جادویی تصاویر از لحاظ رنگ و کنتراس به طور اتوماتیک بهتر می شوند.

2- کراپ کردن و قابلیت چرخاندن تصویر

گزینه ی کراپ را انتخاب کنید. اگر در تصویر خطوطی دارید که نیاز است به طور افقی قرار بگیرد می توانید از طریق این ابزار شات مورد نظر را به وسیله نماد چرخ مانندی که در تصویر هست تنظیم کنید و یا با انتخاب Reset تغییرات را بی اثر نمایید.

آموزش نحوه ی ویرایش عکس ها در آیپد و آیفون - بخش اول

برای کراپ و کادر بندی می توانید از قاب سفیدی که دور عکس و در گوشه های تصویر قرار دارد، استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید از آیکونی که به صورت چند مربع تو در تو است برای کادربندی عکس خود و داشتن یک ترکیب فوق العاده کمک بگیرید. با انتخاب Done تغییرات خود را ذخیره نمایید.

3- استفاده از فیلترهای عکس

فیلترهای عکس به شما امکان استفاده ی سریع از افکت ها را می دهند. آیکون دایره شکل فیلتر را انتخاب کنید تا ردیفی از نمایش افکت ها آشکار شود. با انتخاب هر کدام می توانید تاثیر آن را بر روی عکس خود ببینید و برای تایید مورد انتخابی Done و برای حذف افکت از لیست نمایش داده شده None را بزنید. با انتخاب None می توانید به شات ویرایش نشده ی خود حتی بعد از بستن فایل ادیت، دوباره دسترسی داشته باشید.

4- حذف قرمزی چشم

قرمزی چشم که براثر بازتاب نور فلش دوربین در عکس ها ایجاد می شود، یکی از شایع ترین مشکلات در پرتره ها می باشد. در اپلیکیشن هایی که قدرت تشخیص چهره در عکس را دارند، ابزاری برای حذف قرمزی چشم وجود دارد.

آیکون چشم مانند را انتخاب کنید و بر روی هر چشمی که قرمزی هست ضربه ای آهسته بزنید تا برطرف شود. گاهی اوقات نیاز است چندین بار این کار را برای رفع این مشکل انجام دهید. توصیه می کنیم ابتدا کمی روی چشم ها زوم کنید. برای ثبت تغییرات Done را انتخاب نمایید.

5- تنظیمات

گزینه ی جدید تنظیمات در دیوایس های اپل به شما حالت های ساده و پیشرفته ای را پیشنهاد می کند. آیکون مندرجی که کنار فیلتر قرار دارد را انتخاب نمایید. حال می توانید نور، رنگ و B&W را تنظیم کنید. با انتخاب یکی از آن ها با طیف سنجی از تصاویر کوچک رو به رو می شوید.

با کشیدن تصاویر به سمت نور یا تاریکی، افزایش یا کاهش طیف رنگ و... می توانید تنظیمات را انجام دهید. با انتخاب Done می توانید تنظیمات را نگه دارید و با گزینه ی Cancel عکس را به حالت اولیه برگردانید.

برای ویرایش تخصصی عکس های خود در بخش دوم که به زودی منتشر می شود با خبرتک بمانید.


Average: 4.5 (4 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.