ابزار FBI برای رمزگشایی آیفون های اپل بر روی iPhone 5S و بالاتر تاثیر ندارد

  • aragorn
  • 2016-04-13 09:33:16
ابزار FBI برای رمزگشایی آیفون های اپل بر روی iPhone 5S و بالاتر تاثیر ندارد

همه در جریان پرونده ی اپل و FBI و دعوای حقوقی این دو با هم بر سر رمزگشایی آیفون یکی از تروریستان هستیم. مدتی پیش بود که FBI با کمک یک شرکت اسراییلی و یک شرکت دیگر که نامش هنوز فاش نشده، پای خود را از این پرونده کنار کشید و اعلام کرد که دیگر از اپل نمی خواهد آیفون مورد نظر را رمزگشایی کند. چرا که خودش راهی برای این کار پیدا کرده است.

اکنون FBI در گزارش جدیدی خبر داده است که ابزارهای آن ها برای رمزگشایی آیفون، بر روی آیفون های سری 5S و بالاتر کار نمی کند و FBI تنها می تواند آیفون های سری 5C و قدیمی تر را رمزگشایی کند.

تا جایی که ما می دانیم، آیفون مورد نظر FBI که متعلق به تروریست و بمبگذار سن برناردیو بوده یک iPhone 5C بوده است. بنابراین FBI تواسته اطلاعات مورد نظر خود را از این آیفون به دست بیاورد. اما FBI گفته بود که در حدود 12 آیفون دیگر که متعلق به تروریست ها بوده را نیز در اختیار دارد که کسی از مدل های آن ها خبر ندارد.

اگر این آیفون ها قدیمی باشند به احتمال زیاد FBI می تواند آن ها را رمزگشایی کند. در غیر این صورت FBI باید 3 راه در پیش دارد. یا باید مجددا پرونده ی جدیدی را با اپل آغاز کند، یا باید به دنبال راهی دیگر برای رمزگشایی آیفون های جدید اپل باشد و یا باید کلا موضوع رمزگشایی آیفون برای به دست آوردن اطلاعات را از گزینه های خود حذف کند.

به هر حال تا این جای کار می دانیم که آیفون هایی که اپل یکی دو سال اخیر فروخته تا کنون در مقابل هک و سرقت اطلاعات به خوبی عمل کرده اند. با خبرتک بمانید.


Average: 4 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.