اریک اشمیت؛ مدیرعامل سابق گوگل به وزارت دفاع آمریکا مشورت می‌دهد

  • aragorn
  • 2016-03-17 10:38:29
اریک اشمیت؛ مدیرعامل سابق گوگل به وزارت دفاع آمریکا مشورت می‌دهد

اریک اشمیت؛ مدیرعامل سابق گوگل به عنوان رییس یک شورای مشورتی در وزارت دفاع آمریکا انتخاب شده است. اشتون کارتر؛ وزیر دفاع آمریکا گفت که وظیفه ی این شورا، هدایت نوآوری‌ها و خلاقیت‌های دره ی سیلیکون؛ قطب اصلی فناوری، به ارتش آمریکا خواهد بود.

آقای کارتر خبر تشکیل این شورای مشورتی را در جریان نشستی در باره ی امنیت سایبری در سان‌فرانسیسکو اعلام کرد. اریک اشمیت در حال حاضر رییس هیات مدیره ی شرکت آلفابت؛ مالک موتور جستجوی گوگل است.

آقای اشمیت گفته است که این شورا شکاف آشکار میان ارتش آمریکا و صنعت فناوری را پوشش خواهد داد. مدیرعامل سابق گوگل گفته است که این شورا تلاش خواهد کرد تا با فناوری‌های جدید، راه‌هایی برای حل مشکلات بیابد.

وزیر دفاع آمریکا تلاش دارد تا پیوندهای نزدیکتری با شرکت‌های فناوری برقرار کند و دیدار او از دره ی سیلیکون به همین منظور صورت گرفت. این اولین دیدار یک وزیر دفاع آمریکا از دره ی سیلیکون در ۲۰ سال گذشته بود.

اشتون کارتر از زمان به عهده گرفتن سمت وزارت دفاع خواهان آن شده تا این وزارتخانه برای حفظ برتری ارتش آمریکا، در زمینه ی علم و دانش و فناوری، سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهد. قرار است دوازده نفر عضو این شورای مشورتی جدید شوند. هنوز نام اعضای جدید اعلام نشده است. با خبرتک بمانید.


Average: 4.5 (4 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.