از روی میکروفون تلفن و تبلت اندرویدی، صدای شما از راه دور جاسوسی می شود !

  • aragorn
  • 2013-08-03 12:49:50

میکروفون تلفن و تبلت های مجهز به اندروید، از راه دور فعال شده و بدین ترتیب هر حرفی که می زنید، توسط جاسوسان شنیده می شود.

نفوذ دولت ها به دیتای کاربران از طریق فناوری های نوین پس از افشاگری های اسنودن موضوع داغ محافل تکنولوژیکی بوده و اینک میکروفون دستگاه های مجهز به سیستم عامل اندروید، سوژه ی جدید سازمان های جاسوسی شده است.

در خبر منتشره از سوی وال استریت به نقل از یکی از مقامات سابق آمریکایی، سیستم شنود از طریق گوشی هوشمند و تبلت توسط اف بی آی، توضیح داده شده است.

در این خبر راه های جمع آوری اطلاعات از طریق اف بی آی در فضای سایبر توضیح داده شده که اسناد و مدارک عرضه شده در برخی دادگاه ها بر این داستان صحه می گذارد.

بر این اساس استفاده از برنامه های موسوم به spyware و نرم افزارهای مشابه با حکم دادگاه در حال افزایش بی سابقه است. البته افزایش ازدیاد پذیرش فناوری توسط سازمان های اطلاعاتی، امری طبیعی است و جاسوسی رنج وسیعی از متدهای جدید را شامل می شود و روش های سنتی جاسوسی از پی سی و موبایل را (مانند ارسال ایمیل و لینک های زهرآلود) نیز در کنار خود دارد.

مقام سابق آمریکایی در مصاحبه با وال استریت می گوید ابزار اندرویدی را می توان از طریق میکروفون طوری تعریف کرد که از راه دور مکالمات تلفنی و یا مکالمات حضوری مظنون را ضبط کرده و یا هم زمان شنید. در واقع میکروفون روی این دستگاه ها فعال شده بدون این که کاربر بفهمد و هر آن چه در حول و حوش کاربر به صورت صوتی (صحبت و مکالمه حضوری) رخ می دهد را جاسوسی می کند. بدین ترتیب اف بی آی از طریق تلفن های اندرویدی می تواند به اصطلاح مظنونان را تحت تعقیب قرار دهد. این مقام آگاه می گوید بیش از یک دهه است که اف بی آی روی جاسوسی از طریق میکروفون تلفن همراه کار می کند.

به گفته ی این مقام این فناوری برای مبارزه با تروریست، جنایات سازمان یافته و مبارزه با پورنوگرافی تعریف شده و البته در مبارزه با هکرها نیز از آن استفاده می شود در حالی که برخی هکرها در ساخت این پروژه دست داشته اند.

از سال 2005 بدین سو اف بی آی از Web Bugs برای جمع آوری آدرس اینترنتی و برنامه های نصب شده روی کامپیوترها استفاده می کند. هم چنین هکرها را استخدام کرده و هم برنامه های خود را توسعه می دهد و هم آن ها را مامور خرید برنامه های لازم برای جاسوسی می کند و وقتی متد معمولی در یک عملیات جواب ندهد، بلافاصله روی متد جدید سوئیچ می کند.

هفته ی پیش اف بی آی به طور تلویحی تاکید کرد که برای 35 هزار نیروی خود گلکسی سامسونگ مجهز به اندروید می خرد و قطعا اف بی آی می داند که اندروید امن نیست اما با این حال قصد خرید این دستگاه را برای نیروهای خود دارد. بنابراین می تواند بدون این که کاربر بداند از طریق اندروید، وی را از راه دور کنترل کند.

Average: 5 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.