استیون هاوکینگ: حماقت انسان و آلودگی، مهمترین خطر برای بشریت هستند!

  • aragorn
  • 2016-07-10 21:00:37
استیون هاوکینگ: حماقت انسان و آلودگی، مهمترین خطر برای بشریت هستند!

به گزارش وب سایت بریتانیایی ایندیپندت، استیون هاوکینگ درباره ی آینده ی بشر نگران است. استفاده ی هوش مصنوعی در تولید سلاح، حماقت انسان، آلودگی و افزایش جمعیت‌ از جمله نگرانی‌های این فیزیکدان مشهور بریتانیایی است.

هاوکینگ در گفتگویی با لری کینگ در تلویزیون اورا گفت: "مطمئنا از طمع و حماقت ما کاسته نشده است."

او در ادامه گفت که آلودگی هوا به سرعت در حال فراگیر شدن است و هشتاد درصد ساکنان شهرها در حال استنشاق هوایی ناسالم هستند.

به نظر می‌رسد بدبینی هاوکینگ نسبت به نسل بشر در حال افزایش است. در مصاحبه‌های قبلی وی با آن که به وخامت وضع زندگی بشر اشاره کرده بود اما گفته بود که من انتظار دارم ما راهی برای حرکت به سوی آینده پیدا کنیم.

هاوکینگ گفته است که هوش مصنوعی می‌تواند به درجه‌ای برسد که خودش را متحول کند و سرعت ازدیادش از نسل بشر بیشتر شود. به گفته ی او انسان‌ها نمی‌توانند مسیر حرکت روی به جلوی ربات‌ها را پیش‌بینی و کنترل کنند.

هوش مصنوعی با شتاب در حال رشد است و پژوهشگران هر روز راه جدیدی را برای خودآموزی ماشین‌ها پیدا می‌کنند تا به زودی بتوانند بدون نیاز به انسان کاربر، مستقلانه انبوه داده‌های اطلاعاتی تولیدی دستگا‌ه‌های مختلف را بکاوند.

بیل گیتس؛ پایه‌گذار شرکت مایکروسافت نیز درباره ی تهدید هوش مصنوعی در دهه‌های پیش رو هشدار داد و آن را خطری جدی دانست. با خبرتک بمانید.


Average: 3 (9 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.