اپلیکیشن پیام رسان جدید Google Allo و نگرانی ها در مورد حفظ حریم خصوصی کاربران

  • aragorn
  • 2016-06-14 13:13:45
اپلیکیشن پیام رسان جدید Google Allo و نگرانی ها در مورد حفظ حریم خصوصی کاربران

از زمان رونمایی از اپلیکشن پیام‌رسان تازه ی گوگل که الو (Allo) نام دارد، گروهی از کارشناسان مربوط به حفظ حریم خصوصی در اینترنت نسبت به آن ابراز نگرانی‌های جدی کرده‌اند. در همین حال ادوارد اسنودن هم به جمع منتقدان اپلیکشن جدید گوگل؛ الو، پیوسته است.

به گزارش وب سایت سی نت، اپلیکشین الو که به تازگی در کنفرانس گوگل از آن رونمایی شد، یک اپلیکشن پیام‌رسان است که در آن رمز‌گذاری دو طرفه (end to end encryption) به صورت اولیه وجود ندارد.

 به گزارش بتا نیوز، ادوارد اسنودن که به خاطر افشا کردن مساله ی شنود از تلفن و پیام‌های اینترنتی شهروندان آمریکایی توسط دولت این کشور تحت تعقیب است و هم‌اکنون در روسیه به سر می‌برد، در توییتی این اپلیکشن را خطرناک توصیف کرد و به کاربران در مورد استفاده از آن هشدار داد.

در الو امکان رمزگذاری دو طرفه وجود دارد، اما باید توسط کاربران فعال شود. اما برای استفاده از برخی ویژگی‌های آن - مانند پاسخ هوشمند (Smart Reply) جهت خواندن پیغام‌های شما و پاسخ دادن اتوماتیک به آن ها، این ویژگی باید غیر فعال باشد.

منتقدان می‌گویند که در سال ۲۰۱۶ و با وجود تمام نگرانی‌هایی که در خصوص شنودهای دولتی و همین طور هکرها از پیام‌های اینترنتی وجود دارد، استفاده از سیستم رمزگذاری دو طرفه واجب است. بنابراین گوگل باید بتواند تمام ویژگی‌های الو را هم با آن ارائه دهد.

رمزگذاری کامل پیغام‌ها به این معناست که شرکت ارائه‌کننده ی اپلیکشن، قابلیت دسترسی به پیغام‌های رد و بدل شده بین کاربران را ندارد. با آن که دسترسی به پیغام‌های خصوصی رد و بدل شده در سرویس‌های ارتباطی با دستور دولتی در آمریکا ممکن است، اما اگر آن ها در جایی ذخیره نشوند و قابل خواندن نباشند، دولت نمی‌تواند آن ها را از شرکت‌های ارائه کننده بخواهد. با خبرتک بمانید.


Average: 3.3 (4 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.