بازی Battlefield 4 به دلیل به خطر انداختن امنیت ملی، در چین، ممنوع شد!

  • aragorn
  • 2013-12-31 14:30:11

بازی Battlefield 4 در چین، به دلیل آن چه تهاجم فرهنگی خوانده شده و طرح موضوعاتی که امنیت ملی چین را به خطر می اندازد، غیر قانونی اعلام شد.

وزیر فرهنگ چین ضمن اعلام این مطلب از کمپانی آمریکایی Electronic Arts  انتقاد کرد که با این بازی، امنیت ملی چین را به خطر انداخته است. هم چنین EA متهم شده که با این کارش در بازی Battlefield 4 نوعی تهاجم فرهنگی علیه چینی ها را مرتکب شده است.

مطابق دستور وزیر فرهنگ، هر نوع دانلود این بازی، استفاده از دموهای بازی، دانلود پچ ها و وصله های نرم افزاری بازی و هر نوع گزارش خبری در این باره، غیر قانونی بوده و با استفاده کنندگان و منتشرکنندگان، به شدت برخورد خواهد شد.

موضوع بازی بتلفیلد 4 در سال 2020 رخ می دهد که آدمیرال چانگ، قصد تغییر نظام حکومتی در چین را دارد. این آدمیرال از سوی روسیه پشتیبانی می شود اما در نهایت، منجر به جنگ چین با آمریکا می شود. پیش تر، مقامات چینی هشدار داده بودند که این بازی می تواند چهره ی چین را تخریب کرده و نوعی تهاجم فرهنگی به چینی ها تلقی شود.

کمپانی بازی ساز آمریکایی؛ EA، حالا باید در چند جبهه به دلیل محتوای بازی، مشکلات فنی بازی، مشکلات حقوقی و تجاری بازی جواب پس بدهد.


Average: 4 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

  • 39
  • 35

اونا بتلفیلد میسازن امنیت ملی شما رو به خطر میندازن!؟ حالا هی برید ویچت بسازید امنیت ملی ایران رو به خطر بندازید! الان میفهمید مقامات ما چرا ویچتتون رو فیلتر کردن؟ :)

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.