برنامه های پروژه ی SpaceX در مریخ با کپسول فضایی Red Dragon 2 دو سال زودتر از موعد مقرر انجام خواهد شد

  • aragorn
  • 2016-05-11 20:11:11
برنامه های پروژه ی SpaceX در مریخ با کپسول فضایی Red Dragon 2 دو سال زودتر از موعد مقرر انجام خواهد شد

درست است که ایلون ماسک؛ برای رفتن به سیاره ی سرخ، لحظه شماری می کند، اما به نظر می رسد مهندسانی که برای او کار می کنند از خود او بیشتر مشتاق انجام این کار هستند. چون مهندسان پروژه ی SpaceX کارها را سریعتر از انتظار پیش می برند.

به هر حال SpaceX اعلام کرده است که یکی از فضاپیماهای Dragon خود را زودتر از موعد و در سال 2018 به سوی مریخ؛ سیاره ی سرخ منظومه ی سمشی خواهد فرستاد. این زمان تقریبا 4 سال زودتر از زمان پیش بینی شده بوده است.

ناسا هم اکنون مریخ نوردی بر روی سیاره ی سرخ دارد که قرار است نشانه های حیاط را در مریخ بررسی کند. اما اگر ناسا می توانست منابع لازم را به زمین بیاورد تا دانشمندان بتوانند در لابراتوارهای پیشرفته بر روی آن ها آزمایشات خود را انجام دهند، مطمئنا نتایج بهتری کسب می شد. ناسا برنامه دارد در سال 2020 یک کاوشگر دیگر را به سمت مریخ بفرستد تا بتواند بررسی هایش را تکمیل تر کند. اما گویا ناسا برنامه و نقشه ای برای بازگردادن مریخ نوردان خود به زمین ندارد.

حال، SpaceX و کپسول Dragon دقیقا بر عکس عمل کرده اند. این پروژه که در سال 2012 تاریخ ساز شد، توانست نام خود را به عنوان اولین سفینه ی فضایی تجاری که توانست محموله ای را به ایستگاه فضایی بین المللی برده و پس از آن محموله ی دیگری را از آن جا به زمین برگردانده، ثبت کند. گفته می شود Red Dragon 2 طوری طراحی شده که در هر کجای منظومه ی شمسی می تواند فرود بیاید و به اندازه ی یک خودروی SUV بزرگ درون آن فضا وجود دارد.

ناسا در نظر دارد تا از SpaceX برای انجام تحقیقات خود بهره ببرد. البته هنوز معلوم نیست که ناسا و SpaceX چه گونه می خواهند برنامه های زمانی خود را با هم هماهنگ کنند. اما چیزی که واضح است، این است که SpaceX کپسول Red Dragon خود را در سال 2018 روانه ی سیاره ی سرخ می کند و ناسا هم اکنون برای سال 2020 برنامه ریزی کرده است!

اگر همه چیز درست پیش برود، SpaceX توسط رانشگر SuperDraco بر روی سیاره ی سرخ خواهد نشست. این سیستم از فناوری چاپ سه بعدی در طراحی قطعات خود استفاده کرده است و گفته می شود دقت فرود آن در حد دقت فرود با یک هلیکوپتر پیشرفته بر روی یک سطح در شرایط کنترل شده است.

گفته می شود که SpaceX در حال کار بر روی نسخه های مختلفی از کپسول فضایی Dragon خود است تا بتواند قابلیت حمل بار بیشتر و حتی فضانورد را هم به آن اضافه کند. انتظار می رود آزمایشات برای حمل انسان توسط SpaceX طی 2 الی 3 سال آینده آغاز شود. ایلان ماسک و پروژه ی SpaceX در زمانبندی های خود سال 2025 را برای فرستادن فضانوردان به سیاره ی سرخ انتخاب کرده اند. با خبرتک بمانید.


Average: 4.5 (2 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.