بیل گیتس در دعوای بین اپل و FBI طرف FBI را گرفت!

  • aragorn
  • 2016-02-25 15:16:29
بیل گیتس در دعوای بین اپل و FBI طرف FBI را گرفت!

همان طور که حتما می دانید، FBI به تازگی اپل را تحت فشار قرار داده تا یک آیفون را که متعلق به یک تروریست بوده، رمزگشایی کند تا FBI بتواند به اطلاعات درون آن دسترسی پیدا کرده و از آن در حل پرونده ی خود کمک بگیرد. اما اپل از انجام این کار خودداری کرده است و گفته این کار بر خلاف قوانین شرکت و نقض آشکار حریم خصوصی کاربران به شمار می رود.

دولت آمریکا می گوید این تنها یکی از آیفون هایی است که FBI از تروریست ها به دست آورده است. در حدود 12 مورد مشابه دیگر نیز وجود دارد که FBI از اپل درخواست همکاری کرده است.

بسیاری از کمپانی های دیگر مانند گوگل، فیسبوک، توییتر و... نیز حمایت خود از اپل را اعلام کرده اند و دقیقا به نفع اپل و حفظ حریک خصوصی کاربران رای داده اند.

اما در این میان، بیل گیتس؛ بنیانگذار مایکروسافت، طرف FBI را گرفته است!

او در این باره گفت: "هیچ حرفی از نقض حریم خصوصی و ایجاد backdoor در محصولات زده نشده است. در واقع این موضوع مورد بحث کنونی نیست. FBI نمی خواهد که به اطلاعات تمام کاربران دسترسی پیدا کند. آن ها تنها اطلاعات مربوط به یک پرونده (شخص) را می خواهند. آن ها می خواهند از این اطلاعات برای حفظ امنیت ملی و نجات جان افراد بی گناه استفاده کنند. اپل اطلاعاتی دارد که از ارائه ی آن امتناع می ورزد. هیچ کس حق درخواست چنین چیزی را ندارد اما در این مورد خاص، اپل باید با FBI همکاری کند."

برای ما که بسیار جالب بود. شاید بیل گیتس تنها فرد مسند نشین در دنیای تکنولوژی بوده که از FBI در این مورد خاص حمایت کرده است. دیدگاه شما چیست؟ دیدگاه های خود را با سایر خوانندگان خبرتک به اشتراک بگذارید.


Average: 4.7 (3 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

  • 31
  • 33

ببینید اپل داره کار درست رو انجام میده. اگه الان کوتاه بیاد ممکنه فردا تعداد این کیس ها زیاد بشه. برای همین سرسختی میکنه و نمیخواد در این ماجرا نقشیداشته باشه. فک کنید تو این بازار که همه دارن زیراب همدیگه رو میزنن فقط شایعه بشه که اپل داره به FBI همکاری میکنه و اطلاعات داخل آیفون رو به دولت میفروشه. همین شایعه میتونه ضرر سنگینی به اپل وارد کنه.
به نظر من حق کاملا با اپل هست و اپل نباید کوتاه بیاد

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.