حتی اگر کامپیوتر شما خراب شده باشد باز هم ممکن است بتوان اطلاعات هارد درایو آن را بازیابی کرد!

  • aragorn
  • 2016-01-23 23:34:15
حتی اگر کامپیوتر شما خراب شده باشد باز هم ممکن است بتوان اطلاعات هارد درایو آن را بازیابی کرد!

یک آداپتور مناسب ممکن است بتواند به شما در بازیابی فایل های درون هارد درایو کامپیوترتان کمک کند، اما هیچ تضمینی برای این موضوع نیست. بخش بزرگی از این بازیابی به این بستگی دارد که آن درایو در چه شرایط فیزیکی قرار دارد و شما چه گونه فایل ها را بر روی آن ذخیره نموده اید. در این جا شما را سرزنش می کنیم زیرا اگر شما روزانه از فایل های خود نسخه ی پشتیبانی گرفته بودید، با این مشکلات مواجه نمی شدید و به طور قطع، بازیابی فایل ها از روی نسخه ی پشتیبانی (Backup) بسیار ساده تر خواهد بود.

نگران نباشید، در خبرتک مشکل شما را حل می کنیم.

آداپتور اضطراری SATA/USB هارد درایوهای داخلی را به خارجی تبدیل می کند. در واقع شما هارد را از کامپیوتر خود بر می دارید، SATA را از قسمت انتهایی آداپتور به هاردتان وصل می کنید. حال USB را به کامپیوتر دیگر متصل نمایید. به همین سادگی! هر ویندوز، کامپیوتر و یا هارد اکسترنال به شما اجازه می دهد که به فایل های خود دسترسی پیدا کنید و بتوانید آن ها را در جای دیگری کپی کنید، مگر این که هارد درایو مورد نظر، بخشی از سیستم شما باشد که از دست رفته است.

شما می توانید قبل از شروع کار با بوت کردن نسخه ی جدید Linux متوجه شوید که آیا می توانید به فایل های خود دسترسی داشته باشید یا خیر!

اگر فایل های شما غیر قابل دسترس باشند شما مجبور هستید که هارد درایو مورد نظر را به مرکز خدمات بازیابی اطلاعات بفرستید.

اگر شما از نسخه ی قوی تری از نسخه ی خانگی ویندوز استفاده می کنید، ممکن است شما با مشکل دیگری مواجه شوید. در این نسخه ها خود ویندوز فایل ها را پنهان می کند. EFS (سیستم پنهان کردن) و Bitlocker ( که تمامی بخش ها و درایوها را پنهان می کند) نیاز به کلیدی برای آشکار سازی دارند. اگر شما این کلید را ذخیره نکرده باشید یا به یاد نیاورید که کجا قرار داده اید، فایل های شما از دست رفته اند. به همین دلیل است که شرکت مایکروسافت این نسخه از ویندوز ها را برای سیستم های خانگی تولید نمی کند و به همین دلیل است که ما ابزاری مثل Veracrypt را به عنوان ابزار پنهان کننده بر اساس کلمه ی عبور توصیه می کنیم.

خبر خوب این است که اگر هارد درایو در وضعیت مناسبی باشد و شما از پنهان کردن فایل توسط مایکروسافت استفاده نکرده باشد، شما احتمالا قادر به بازیابی فایل های خود خواهید بود.

یک پیشنهاد دیگر: به جای خرید آداپتور SATA/USB از یک محفظه ی محافظت شده ی SATA/USB استفاده کنید. این محفظه در واقع آداپتوری است در یک محفظه و جعبه ی محافظ قرار دارد که هارد درایو داخلی را به هارد درایوی تغییر می دهد که کاملا خارجی شده است.


Average: 4.4 (10 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.