خودروی پرنده ی AeroMobil 3 در پرواز آزمایشی دچار سانحه شد و سقوط کرد!

  • aragorn
  • 2015-05-19 21:58:56

خودروی پرنده ی Aeromobil 3 در پرواز آزمایشی دچار سانحه شد و سقوط کرد!

نمونه ی اولیه ی یک خودروی پرنده با نام AeroMobil 3 که در دو سال گذشته توجهات بسیاری را به خود جلب کرده بود، روز جمعه ی گذشته در جریان یک پرواز آزمایشی بر فراز اسلواکی، دچار سانحه شد و سقوط کرد.

AeroMobil 3؛ خودرویی که پرواز هم می کند!

روزنامه ی بریتانیایی ایندیپندنت به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که حرکت‌های AeroMobil 3 در آسمان نشان می‌داد دچار مشکلاتی شده و پس از آن به زمین سقوط کرد، اما خلبان آن که از چتر نجات استفاده می‌کرد، موفق شد از هواپیما بگریزد و به سلامت فرود بیاید.

گزارش این روزنامه با اظهارات سخنگوی استفان کلین، سازنده ی AeroMobil 3 و خلبان آزمایشی آن همراه است که ضمن تایید خبر سقوط AeroMobil 3 عنوان می‌کند، خلبان با موقعیتی غیر قابل پیش‌بینی مواجه شده که ناگزیر شده سیستم چتر نجات پیشرفته ی این خودروی پرنده را در ارتفاع حدود ۳۰۰ متری به کار بیندازد و به بیرون بپرد.

نشریه ی Popular Science هم در گزارشی از این رویداد نوشته که AeroMobil 3 پیش از آن که استفان کلین، سیستم چتر نجات را به کار بیندازد، شروع به سقوط کرده بود.

این نشریه هم چنین به نقل از شرکت سازنده ی AeroMobil 3 نوشت که اطلاعات مربوط به این پرواز آزمایشی با جزییات آن مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد تا در ساخت نمونه‌های بعدی این دستگاه به کار گرفته شود.

AeroMobil 3 از نمونه‌های اولیه ی خودروهای  پرنده‌ است که امکان حرکت در جاده را نیز دارد. این دستگاه که ساخت اسلواکی است نخستین پرواز خود را در سال ۲۰۱۳ انجام داد.


Average: 4.5 (2 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.