رکوردشکنی برای عبور از اقیانوس آرام با هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 ناموفق ماند

  • aragorn
  • 2015-06-05 23:13:36

رکوردشکنی برای عبور از اقیانوس آرام با هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 ناموفق ماند

هواپیمای سولار ایمپالس دو، ۳۶ ساعت از پرواز خود را از چین به هاوایی (۸۲۰۰ کیلومتر) طی کرده بود که بدی وضع هوا آن را مجبور به تغییر برنامه و پرواز به سمت ناگویای ژاپن برای فرود کرد.

این مرحله، مرحله ی هفتم از پرواز دور دنیا با انرژی خورشیدی بود. به گفته ی تیم سولار ایمپالس، در صورت ادامه ی پرواز، امکان سقوط و جان باختن خلبان وجود داشت.

اعضای این تیم از ناموفق ماندن رکوردشکنی خشنود نبودند، اما از عملکرد هواپیما اظهار رضایت کردند و ۳۶ ساعت پرواز بدون وقفه بدون استفاده از سوخت را دستاوردی بزرگ دانستند.

سولار ایمپالس دو در ژاپن توقف خواهد کرد تا وضع هوا بهتر شود و بعد، مجددا به سفر خود ادامه خواهد داد.

برتران پیکار، از مرکز هدایت این پرواز در موناکو، گفت: "ما حادثه‌جو نیستیم، کاوشگریم. باید ایمنی را در صدر اولویت‌های خود قرار دهیم. همه از عملکرد هواپیما رضایت دارند، اما هوا مساعد نیست."

به گفته ی آقای پیکارد، تیم سولار ایمپالس از چالش‌های پیش رو آگاهی داشتند و با این که به بهترین شرایط امید داشتند، خود را برای بدترین شرایط هم آماده کرده بودند.

تصمیم برای فرود در ژاپن، زمانی گرفته شد که هواپیما دو ساعت با نقطه ی بی‌بازگشت، فاصله داشت، یعنی جایی که اگر اشکالی پیش می آمد هواپیما بیش از آن با خشکی فاصله داشت که امیدی برای فرود داشته باشد و خلبان باید با چتر نجات در اقیانوس پایین می‌آمد.

تیم پرواز به این نتیجه رسید که چنین خطری نکند و هواپیما برای فرود به سمت ژاپن تغییر مسیر داد.

در زمان فرود که حوالی ساعت ۱۳ به وقت گرینویچ خواهد بود، هواپیما حدود ۴۰ ساعت در آسمان بوده و سه هزار کیلومتر را طی کرده است که تا همین جا هم رکورد طولانی‌ترین پرواز با انرژی خورشیدی را (هم از نظر زمان هم از نظر مسافت) شکسته است.

در زمان توقف در ژاپن، تیم پرواز، مسیرهای دیگر پروازی را بررسی خواهد کرد تا در صورت امکان هواپیما بتواند زودتر سفر خود را ادامه دهد چون اگر این توقف زیاد طول بکشد ممکن است برنامه ی مراحل بعد تحت تاثیر قرار بگیرد.

آن ها باید پیش از ماه اوت که زمان اوج تندبادها است از آمریکا و بعد از اقیانوس اطلس عبور کنند. با خبرتک بمانید.


Average: 4.6 (5 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

  • 26
  • 27

ناموفق نموند فقط تاخیر ایجاد شد توش

  • 22
  • 25

خب همین داستان ینی دیگه رکورد نمیزنه دیگه

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.