شناسایی بدافزار جاسوسی جدیدی در سیستم عامل اندروید!

  • aragorn
  • 2015-02-21 13:39:02

شناسایی بدافزار جاسوسی جدیدی در سیستم عامل اندروید!

بر طبق گزارشات جدید بخش تحقیقات امنیتی AVG، دیوایس های اندرویدی ممکن است به نوعی بدافزار آلوده شوند که امکان برقراری تماس و یا گرفتن عکس را حتی زمانی که دیوایس شما خاموش است، فراهم می کند.

برای دستیابی به این امکان، این بدافزار، سیستم خاموش شدن دیوایس اندرویدی را سرقت می کند و کاری می کند که شما فکر کنید دیوایس شما خاموش شده است، شما آرم اندروید را می بینید و صفحه نمایش شما خاموش می شود. در این لحظه، فکر می کنید که دیوایس شما خاموش شده است در حالی که هنوز روشن است و مشغول جاسوسی از شماست!

در حال حاضر، این بدافزار می تواند تماس تلفنی با هکر برقرار کند، عکس بگیرد و یا مکالمات شما را ضبط کند. البته بدون جلب توجه شما!

AVG این بدافزار را Android/PowerOffHijack.A نامیده و فهمیده است که این بدافزار برای اجرای خود، نیاز به نسخه ی اندروید پایین تر از 5 و هم چنین دسترسی Root به دیوایس اندرویدی دارد.

AVG گفته در حال حاضر بیش از 10000 دیوایس به این بدافزار آلوده شده اند و این بدافزار برای اولین بار در چین مشاهده شده است.

نسخه ی جدید ابزار امنیتی AVG توانایی شناسایی این بدافزار را دارد اما AVG شدیدا توصیه می کند اگر می خواهید دیوایس خود را کاملا خاموش کنید و یا در جلسه ی مهمی حضور دارید که محرمانه است، بهتر است باتری اسمارتفون خود را از دستگاه خارج کنید. با خبرتک بمانید.


Average: 4 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.