طرح آمازون برای ارائه ی اسمارتفون رایگان

  • Hiva
  • 2013-09-07 21:01:39

آمازون همیشه به ساخت اسمارتفون خود معتقد بوده است. طبق گزارش مدیا اسپورت این کمپانی دو سال است تلاش می نماید تا اسمارتفون خود را انتشار دهد. اخبار جدید از jessicalessin.com نشان می دهد که این کمپانی در حال بررسی امکان ارائه ی دستگاهی رایگان بدون قرارداد است.

به هر حال هیچ جزئیاتی درباره ی نحوه ی ارائه این اسمارتفون منتشر نشده است اما به احتمال زیاد این گوشی از طریق وب سایت آمازون فروخته خواهد شد.

استراتژی قیمت گذاری بخش مهمی از استراتژی های فروش شرکت های بزرگی مانند اپل و سامسونگ است. این کمپانی ها محصولات شاخص خود را با قراردادهای دو ساله وایرلس با قیمت 200 دلار قیمت گذاری می نمایند و مدل های قدیمی را نیز با قیمت 1 دلار و قرارداد ارائه می دهند.

استراتژی قیمت گذاری رایگان به عواملی وابسته است که از جمله ی آن ها می توان به ایجاد هماهنگی مالی با همکاران سخت افزاری اشاره نمود که در این مورد توانایی آمازون در اجرای این طرح مورد تردید قرار می گیرد.

این احتمال نیز وجود دارد که آمازون ابتدا از کاربرانش بخواهد که در Amazon Prime ثبت نام نمایند و سپس از این امکان استفاده نمایند اما گزارش اعلام شده نشان می دهد که افراد نزدیک به این پروژه بیان نموده اند که آمازون دستگاهی را می خواهد که کاملا رایگان باشد در حالی که شرکت های تلکام تنها زمانی قیمت دستگاه های خود را کاهش می دهند که کاربران قراردادهای یک الی دو ساله وایرلس را امضا نمایند.

این امر می تواند برای آمازون بسیار دشوار باشد به این دلیل که هیچ شرکتی حاضر نیست که دستگاهی را رایگان بدون هیچ قراردادی ارائه دهد.

هنوز تاییدیه ی رسمی از سوی آمازون مبنی بر تصدیق این اخبار ارائه نشده است اما اگر این امکان فراهم شود بازار کسب و کار این شرکت ها در خطر بزرگی قرار می گیرد.

نظر شما درباره ی این طرح چیست؟ آیا آمازون می تواند این طرح را پیاده سازی نماید؟

Average: 5 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.