لینکدین پس از سرقت 117 میلیون کلمه ی عبور، تصمیم گرفت تمام کلمات عبور کاربران خود را ریست کند

  • aragorn
  • 2016-05-28 23:05:09
لینکدین پس از سرقت 117 میلیون کلمه ی عبور، تصمیم گرفت تمام کلکات عبور کاربران خود را ریست کند

در سال 2012 لینکدین یک رخنه ی امنیتی و سرقت اطلاعات بسیار بزرگ را تجربه کرد. در آن زمان گفته می شد در حدود 6.5 میلیون نام کاربری و کلمه ی عبور کاربران این شبکه ی اجتماعی به سرقت رفت. اما به نظر می رسید که این رقم بسیر بیشتر از این ها باشد.

طبق یک پست جدید در وبلاگ لینکدین، گویا لینکدین به تازگی متوجه شده که تعداد کلمه های عبور و ایمیل های به سرقت رفته در این حادثه بیش از 100 میلیون بوده است. هکری که این کار را انجام داده گفته در حدود 117 میلیون کلمه ی عبور و ایمیل کاربران لینکدین را به دست بیاورد.

حال، به منظور محافظت از کاربران، لینکدین به بسیاری از این کاربران ایمیل زده و از آن ها درخواست کرده است که کلمه ی عبور خود را تغییر بدهند. در ضمن لینکدین پیشنهاد کرده که حتما از تایید اعتبار دو مرحله ای نیز استفاده کنید.

پس از این که در سال 2012 لینکدین از سرقت اطلاعات با خبر شد تمام کلمات عبور این 6.5 میلیون کاربر را ریست کرد اما به هیچ عنوان فکر نمی کرد که ایمیل های کاربران نیز مورد سرقت قرار گرفته است.

طبق گزارش Motherboard فردی که این اطلاعات را سرقت کرده است، کلمات عبور کاربران را در یک بازار غیر قانونی به قیمت 5 بیت کوین (در حدود 2200 دلار) برای فروش عرضه کرده است. درست است که تمام کلمات عبور هش شده هستند اما یک منبع معتبر به Motherboard گفته که در حدود 90 درصد از این کلمات عبور رمزگشایی شده اند.

پیشنهاد ما این است که اگر حساب لینکدین دارید، حتی اگر به تازگی آن را ساخته اید، باز هم کلمه ی عبور خود در این شبکه ی اجتماعی را تغییر بدهید. با خبرتک بمانید.


Average: 4 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.