مارک شاتلورث: مایکروسافت چیزی از اوبونتو ندزدیده است!

  • aragorn
  • 2015-05-10 01:41:00

 مایکروسافت چیزی از اوبونتو ندزدیده است!

مارک شاتلورث در کنفرانس خبری جدید خود، گفت که مایکروسافت از اوبونتو چیزی را ندزدیده و کپی نکرده است. او گفت که ما (تیم دسکتاپ اوبونتو) همیشه چند سال از سایرین عقب تر بوده ایم. اما در مورد رویای Convergence تقریبا با سایرین، همگام شده ایم.

این اولین بار است که اوبونتو در کنار سایر شرکت های تکنولوژی، در حال کار برای تحقق یک رویای مشترک است.

مهم نیست که چه کسی اولین بار این ایده به ذهنش رسید. ما در دنیایی زندگی می کنیم که می توانیم تجربیات مشترک را در محیط های متفاوت داشته باشیم. مثلا کاربری که با ویژگی Continuum در ویندوز 10 کار کرده باشد، تجربه ی مشابهی با فردی دارد که با ویژگی Convergence در اوبونتو کار کرده است.

درست است که ما برای اولین بار این ایده را مطرح کردیم. اما بنا به دلایلی که جامعه ی اوپن سورس با آن دست به گریبان است، این ایده را پتنت نکردیم تا سایرین هم بتوانند از آن استفاده کنند.

ما این ایده را به صورت کاملا آشکار و عمومی مطرح کردیم چون می خواستیم که این رویا تحقق پیدا کند، حتی اگر دیگران بتوانند آن را زودتر از ما محقق کنند.

مارک شاتلورث هم چنین گفت که احساس غرور می کند و باعث افتخار او است که می بیند اوبونتو در کنار سایرین در حال محقق کردن این رویا است. با خبرتک بمانید.


Average: 4.8 (9 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.