مایکروسافت می خواهد به گیمرهای سایر کنسول ها اجازه دهد در کنار گیمرهای XBox به رقابت با هم بپردازند

  • aragorn
  • 2016-03-16 20:35:30
مایکروسافت می خواهد به گیمرهای سایر کنسول ها اجازه دهد در کنار گیمرهای XBox به رقابت با هم بپردازند

اگر شما هم یک XBox دارید، حتما در مقابل افرادی که PlayStation دارند و یا گیمر PC هستند جبهه گیری می کنید. امکان ندارد فردی پیدا شود که از کنسول بازی خود دفاع نکند و جنگ میان طرفداران کنسول های بازی همیشه وجود داشته است. اما به نظر می رسد که این اوضاع در حال تغییر است.

مایکروسافت در هفته ی گذشته از ویژگی Cross-Network Play در کنسول بازی XBox خود رونمایی کرد. این ویژگی به گیمرهای XBox این امکان را می دهد که در کنار گیمرهای PlayStation به رقابت بپردازند.

مایکروسافت گفته که در حال توسعه ی ویژگی جدیدی در ویندوز 10 و هم چنین XBox است که به Cross-Network Play معروف خواهد شد. این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد که به صورت آنلاین با گیمرهای کنسول های دیگر به رقابت بپردازند. این خبر شاید در نگاه اول زیاد مهم به نظر نرسد، اما برای گیمرها یک خبر بسیار بزرگ است.

تنها مشکل در این راه، این است که کمپانی هایی که دوست دارند تا در این ایده سهمی داشته باشند باید با مایکروسافت همکاری کنند تا مایکروسافت بتواند این پلتفورم را توسعه دهد. مطمئنا به زودی و در آینده ی نزدیک خواهیم دید که این ایده تا کجا به پیش می رود.

Rocket League یکی از نخستین عنوان هایی خواهد بود که این ویژگی را پشتیبانی خواهد کرد. مایکروسافت از تمام شرکت ها دعوت به همکاری کرده است تا در این ایده سهمی داشته باشند. اگر کمپانی های بازی سازی دیگر، مخصوصا سونی که خود صاحب کنسول بازی هم هست در این ایده مشارکت کنند مطمئنا در آینده صنعت گیمینگ تغییرات بنیادی را شاهد خواهد بود.

کریس چارلا؛ سرپرست بخش ID@Xbox می گوید که این موضوع بر عهده ی تولیدکنندگان بازی های رایانه ای است که در بازی خود امکان استفاده از این ویژگی را قرار دهند. اما چیزی که ما از آن مطمئن هستیم، این است که زمانی که این ویژگی مراحل توسعه ی خود را تکمیل کرد، هر بازی که این ویژگی بر روی آن فعال شود، مطمئنا رقبای XBox در آن حضور خواهند داشت. با خبرتک بمانید.


Average: 4.3 (3 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.