هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 در سفر به دور دنیای خود به سان فرانسیسکو رسید

  • aragorn
  • 2016-04-28 14:18:20
هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 در سفر به دور دنیای خود به سان فرانسیسکو رسید

هواپیمای خورشیدی ایمپالس ۲ در ادامه ی سفر خود به دور کره ی زمین از هاوایی به سانفرانسیسکو رسیده است. ایمپالس ابتدا در مسیر پرواز ۱۲۰ ساعته از ناگویای ژاپن به هاوایی، ۷۹۰۰ کیلومتر را طی کرد و سه روز هم پرواز آن از هاوایی به کالیفرنیا طول کشید.

این هواپیما که تنها با انرژی خورشید پرواز می‌کند در هاوایی برای مدت کوتاهی زمین‌گیر شد چرا که به هنگام سفر از ژاپن به سوی کالیفرنیا، باتری‌های آن دچار آسیب شده بودند. تکمیل پرواز از هاوایی به کالیفرنیا، نهمین مرحله از سفر ایمپالس ۲ به دور جهان است که مسافت آن ۴ هزار کیلومتر بود.

برتراند پیکارد؛ خلبان این مرحله از پرواز ایمپالس 2 به هنگام عبور از فراز پل گلدن گیت سانفرانسیسکو گفت: "حالا رسما در آمریکا هستم."

ایمپالس سفر خود را از ماه مارس گذشته در ابوظبی شروع کرد. این هواپیما که ۱۷ هزار سلول خورشیدی روی آن نصب شده، پس از ابوظبی، از آسمان عمان، هند، میانمار و چین گذشته و به ژاپن رسیده بود.

اکنون دو خلبان به نوبت پروازهای ایمپالس 2 را هدایت می‌کنند. قرار است ایمپالس ۲ در فرودگاهی محلی در نزدیکی سانفرانسیسکو فرود آید. برای اتمام سفر به دور کره ی زمین، ایمپالس 2 باید ۳۵۰۰۰ هزار کیلومتر پرواز کند.

این هواپیمای خورشیدی با طی کردن موفقیت‌آمیز فاصله ی میان ژاپن و هاوایی، یک رکورد تازه در تاریخ هوانودری با هواپیماهای خورشیدی ثبت کرد.

ایمپالس باید تا پیش از ماه اوت از اقیانوس اطلس هم عبور کند چون از آن به بعد فصل گردبادها آغاز خواهد شد. با خبرتک بمانید.


Average: 4.5 (2 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

  • 9
  • 11

ممنون که اخبار Solar Impulse 2 رو دنبال میکنید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.