پروژه ی ExoMars 2018 بعد از دو سال تاخیر به ExoMars 2020 تغییر نام داد

  • aragorn
  • 2016-05-08 12:35:59
پروژه ی ExoMars 2018 بعد از دو سال تاخیر به ExoMars 2020 تغییر نام داد

پس از این که ماموریت مشترک فضایی روسیه و اروپا به مدت 2 سال به تعویق افتاد، نام ماموریت ExoMars 2018 به ExoMars 2020 تغییر داده شد تا با شرایط هماهنگ شود!

دلیل این تاخیر این است که برای پرتاب موفقیت آمیز راکت، باید زمین و مریخ در شرایط هم عرضی با هم قرار بگیرند. این شرایط هم عرضی می تواند هر 18 تا 24 ماه یک بار رخ دهد که این زمان بسته به این که زمین و مریخ در کجای مدار گردشی خود به دور خورشید باشند متفاوت است. اگر در پرتاب راکتی به سوی مریخ، این پنجره ی پرتاب را نادیده بگیریم، در این صورت راکت باید مدت زمان بیشتری را برای رسیدن به مریخ در حرکت باشد و این یعنی افزایش هزینه های ناشی از پرتاب!

سازمان فضای اروپا؛ ESA می گوید که پنجره ی زمانی بعدی برای پرتاب راکت به سوی سیاره ی سرخ در حوالی جولای 2020 قرار می گیرد و به همین دلیل تصمیم بر آن شده تا ماموریت 2 سال به تعویق بیافتد.

ماموریت ExoMars 2020 در ادامه ی ExoMars 2016 است که در تاریخ 14 مارس 2016 انجام شد. هدف این ماموریت توسعه ی تکنولوژی برای انجام ماموریت هایی در اعماق فضا با تاکید بر روی همکاری روسیه و آمریکا بود. این ماموریت شامل یک مدارگرد و یک کاوشگر اتمسفر بود. اما ExoMars 2020 از مریخ نورد و کاوشگر برای بررسی سطوح استوایی مریخ استفاده خواهد کرد. با خبرتک بمانید.


Average: 4 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.