چرا هکرها لینوکس را ترجیح می دهند؟

 • aragorn
 • 2014-10-05 18:57:07

کاربرد لینوکس به شدت در حال افزایش است. این سیستم عامل که دیپارتمان خاصی ندارد، تبلیغاتی نیست و دولتمردان نیز دستی در آن ندارند، امروزه در بسیاری از خانه ها و سازمان های دولتی و خصوصی در حال اجرا است.

در ضمن، لینوکس، رایگان نیز هست و 100 درصد هم متن باز است. این یعنی هر فردی می تواند کدها و فعالیت های درون آن را به وضوح ببیند. لینوکس، ساده و قدرتمند است و با وجود این که شکاف گرافیکی بزرگی در آن نسب به سایر سیستم عامل ها وجود دارد، با این حال، باز هم می توانید هر کاری را با آن انجام دهید.

این، دقیقا همان دلیلی است که تجارت ها و سارقان را به سمت لینوکس می کشاند. بلک هت به کاربران لینوکس فشار می آورد تا آن ها فعالیت های عجیب و غریب در محیط لینوکس انجام ندهند. اگر آن ها می خواهند بسته های یک شبکه ی ناامن و یا جدید را تست کنند، می توانند با خیال آسوده آن ها را به استفاده از APIهای مخصوص و امن، مورد بررسی قرار بدهند.

معمولا میلیون ها خط کد برای اپلیکیشن ها و کتابخانه های لینوکسی نوشته شده است. این ها همه به صورت ماژولار هستند و باعث خواهند شد تا بتوان تمام آن ها را به صورت جداگانه بررسی و رفع اشکال کرد و حتی آن ها را برای منظورهای متفاوت نیز استفاده کرد.

مثلا کتابخانه ای را که برای گوش کردن به عملکرد شبکه و عیب یابی آن استفاده می شود را می شود به منظور سرقت اطلاعات همان شبکه هم استفاده کرد!

قدرت و انعطاف پذیری لینوکس، باعث شده تا به شهر بازی هکرها تبدیل شود! هکرها از لینوکس استفاده می کنند، آن را یاد می گیرند، آن را می فهمند و از آن بهره برداری می کنند. این یعنی اگر کوچک ترین نقص امنیتی وجود داشته باشد، هکرها حتما آن را پیدا می کنند. دقیقا به خاطر همین نیز هست که بسیاری از افراد معمولی نیز لینوکس را سیستم عامل اصلی خود انتخاب می کنند. چون امنیت آن بالاست! وقتی که هر قطعه ی برنامه را بشود دید و چک کرد، حتما می توان اشکالات آن را نیز مرتفع کرد! در ضمن، برای این کار نیاز نیست تا منتظر کمپانی های بزرگ باشیم تا دست به کار شوند! هر فردی که کمی علم و دانش فنی داشته باشد می تواند این کار را بکند. فراموش نکنید که امکان اشتباه او نیز وجود دارد و ممکن است در صورت اشتباه، دوباره شرایط ناامن شود و هکرها هم از همین فرصت استفاده کنند!

این آشفتگی که در پاراگراف بالا نمونه ی کوچکی از آن را دیدید، بهترین فرصت برای خودنمایی هکرها و سارقین است تا از این آب گل آلود، ماهی بگیرند! دلیلی بهتر از این آشفتگی برای این علاقه سراغ دارید؟ دیدگاه های خود را با سایر خوانندگان خبرتک به اشتراک بگذارید.


Average: 5 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

 • 28
 • 37

چه شلم شوربایی بود! چی شد الان؟

 • 37
 • 31

ببین دقیقا مثل زندگی میمونه! خوب و بد در کنار هم زندگی میکنن. یه جاهایی یه تضادهایی به وجود میاد ولی آخرش معمولا ختم به خیر میشه! همین! هیچ انحصارطلبی هم در کار نیست و همینش قشنگه!

 • 30
 • 24

مرسی مطلب خوبی بود

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

 • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
 • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.