چه گونه رجیستری ویندوز 10 را با امنیت کامل پاکسازی کنیم - بخش اول

  • aragorn
  • 2016-04-13 23:16:39
چه گونه رجیستری ویندوز 10 را با امنیت کامل پاکسازی کنیم - بخش اول

پاکسازی رجیستری ویندوز کاریس که هر فردی ممکن است بالاخره روزی با آن دست به گریبان شود. در این آموزش به شما نشان می دهیم چه طور مطالب درون رجیستری را جستجو، تجزیه و تحلیل و حذف نمایید و از آن جایی که این نکته بسیار مهم است، به شما نحوه ی جایگزین کردن را نیز آموزش می دهیم. پاکسازی رجیستری ممکن است مشکلاتی نیز به همراه داشته باشد. در این ده مرحله مثل همیشه با خبرتک همراه باشید.

1- نصب برنامه

در ابتدا برنامه ی Registry Cleaner App را نصب نمایید. در فرآیند نصب دقت کنید که Custom Install (Advanced) را انتخاب نمایید و تیک Install Auslogics BoostSpeed را بردارید تا مطمین شوید نرم افزار تمیزکننده ی رجستری به خودی خود نصب نشود. بعد از انتخاب فوق Click to install را بزنید. البته به شما دانلود اضافی پیشنهاد خواهد شد که با انتخاب Decline و بستن صفحه ی مرورگری که باز می شود می توانید آن را کنسل نمایید.

2- رعایت اقدامات احتیاطی

قبل از هر اقدامی System Restore point بگیرید. برای این کار واژه ی System را در قسمت جستجو تایپ کرده و Create a restore point را انتخاب نمایید.

بررسی بازیابی و Restore کردن سیستم شما بر روی درایو C شروع می شود. با زدن Create و انتخاب نام مناسب و دوباره زدن دکمه ی Create و راه اندازی یک نسخه ی پشتیبان امن می توانید در صورت نیاز اطلاعات را دوباره بازیابی نمایید.

چه گونه رجیستری ویندوز 10 را با امنیت کامل پاکسازی کنیم - بخش اول

3- کنترل موارد ضروری قبل از اسکن

به قسمت Auslogics Registry Cleaner بازگردید، بخش Setting را باز نمایید و مطمین شوید که changes Back up تیک خورده شده باشد. همان طور که در تصویر می بینید در ستون سمت چپ در مربع ها، مشخص شده است که کدام قسمت های Registry برای اسکن انتخاب شده اند.

4- مروری بر نتایج

از صدها و یا حتی هزاران پیغام خطایی که پیدا می شود، نگران نباشید. بسیاری از این پیغام های خطا به سادگی بدون هیچ کمکی از طرف ما حل می شود و در ثبات و اجرای کار سیستم شما تاثیری ندارند.

نتایج، سیستم را به دسته بندی های آشنا تقسیم می کند. در مورد سطحی که به هر بخش اختصاص داده شده نگران نباشید و به یاد داشته باشید اغلب این پیام های خطا اثر مخربی ندارند.

5- بررسی عمیق

به کمک قسمت قبل مشکل مطالب را شناسایی نمایید. تمام مطالب باید از مبدا اصلی خود، نشانی داشته باشند. برای پیدا کردن منابع، از یک برنامه ی خاص بر روی دکمه ی Google it کلیک نمایید تا جستجو برای پیدا کردن  Registry آغاز شود و یا راه حل هایی که افراد با مشکلات مشابه داشته اند به شما ارایه شود.

با خبرتک بمانید. به زودی ادامه ی کار را به شما آموزش خواهیم داد.


Average: 4.3 (4 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.