چه گونه رجیستری ویندوز 10 را با امنیت کامل پاکسازی کنیم - بخش دوم

  • aragorn
  • 2016-04-15 20:19:47
چه گونه رجیستری ویندوز 10 را با امنیت کامل پاکسازی کنیم - بخش دوم

در مطلب قبلی روشی برای پاکسازی امن رجیستری ویندوز 10 به شما معرفی کردیم. در این مطلب قصد داریم تا با معرفی سایر مراحل این کار، این موضوع را تکمیل کنیم. با خبرتک بمانید.

بتدا 5 مرحله ی قبل را به صورت تیتروار یادآوری می کنیم:

1- نصب برنامه

2- رعایت اقدامات احتیاطی

3- کنترل موارد ضروری قبل از اسکن

4- مروری بر نتایج

5- بررسی عمیق

6- انتخاب همه ی موارد برای رفع مشکل

به طور پیشفرض تمام برنامه ها از قبل انتخاب شده اند، فقط کافی است بر روی  دکمه ی Repair کلیک کنید و تمام آن ها را حذف نمایید. در صورتی که شما قادر نیستید تشخیص دهید کدام مطلب رجستری باعث مشکل شده، می توانید تمام آن ها را حذف کنید. البته قبل از هر کاری نسخه ی پشتیبان گرفتن را فراموش نکنید.

گزینه ی Repair را کلیک کنید و دوباره با بوت کردن می توانید تشخیص دهید آیا مشکل رفع شده است یا خیر؟ اگر دوباره مشکل ظاهر شد، برای بازیابی نسخه ی پشتیبانی به مرحله ی 9 بروید.

7- روش انتخابی

بر روی All result راست کلیک کنید و تیک Uncheck all را انتخاب نمایید، تا به طور پیشفرض همه ی موارد انتخاب نشوند. حال به طور دستی کنار مطالبی که مایل به حذف آن هستید را تیک بزنید.

بعد از انجام آن مطمین شوید که گزینه ی Back up changes انتخاب شده است. سپس برای حذف گزینه هایی که انتخاب نموده اید بر روی Repair کلیک نمایید. بعد از این که فرآیند رفع مشکل کامل شد، View detailed report را بزنید تا به طور دقیق تشخیص دهید که کدام قسمت مورد نیاز حذف شده است.

8- جستجو برای کلیدهای رجستری

با انتخاب View و سپس Find Registry Keys یک بررسی برای امتحان کلیدهای رجستری و حذف نهایی را انجام دهید.

برای محدود کردن جستجوی خود، قبل از گزینه ی جستجو روی دکمه ی Filter کلیک کنید. توجه داشته باشید که Auslogics Registry Cleaner هیچ نشانه ای که آیا یک کلید مشخص مشکل دارد یا نه را نمایش نمی دهد. فقط به سادگی تمام نمایش را بر می گرداند. می توانید مطالب را به طور دستی انتخاب نمایید و سپس پاک کنید.

9- بازیابی کلیدها و مطالب پاک شده

ممکن است شما بعد از تمیز کردن رجستری با مشکلی مواجه شوید و نیاز به بازیابی اطلاعات داشته باشید. در قسمت File با انتخاب Rescue Center می توانید به نسخه ی پشتیبانی دسترسی داشته باشید و با انتخاب Restore Points مطالب را بازیابی کنید.

بر روی آخرین نسخه ی پشتیبان Back up کلیک کنید. با انتخاب Restore و سپس گزینه ی Yes برای باز گرداندن تمام پست های پاک شده و یا تعدادی مطالب اقدام نمایید.

10- پاکسازی رجستری ساده شده است

به کمک خبرتک اکنون می توانید هرزمان که نیاز شد، با خیال راحت اقدام به پاک کردن رجستری نمایید. کاربران حرفه ای می توانند در هنگام اسکن برای رفع مشکل به قسمت های خطرناک از قبیل Missing Software و Shared DLLs مراجعه کنند. توجه داشته باشید که تمیز کردن این بخش به طور مداوم نیز خود باعث بروز مشکلاتی می شود، بنابراین با احتیاط عمل کنید.

آیا از ابزار جدیدی که معرفی کردیم لذت برده اید؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر، راهنمایی و مشاوره، با خبرتک بمانید.


Average: 4.7 (3 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.