کینگ کنگ واقعی به خاطر تغییرات آب‌وهوایی منقرض شد

 • aragorn
 • 2016-01-06 18:47:57
کینگ کنگ واقعی به خاطر تغییرات آب‌وهوایی منقرض شد

بزرگ‌ترین میمون روی زمین حدود یک‌صد هزار سال پیش از بین رفت زیرا نتوانست خود را پس از تغییرات آب و هوایی که غذای مورد علاقه‌اش یعنی میوه‌های جنگلی را از بین برد به خوردن علف عادت دهد.

به گزارش گاردین، جیگانتوپیتکوس، پنج برابر یک انسان بالغ وزن داشت و قدش به حدود ۳ متر می‌رسید. تقریبا یک میلیون سال پیش، این حیوان عظیم‌الجثه در جنگل‌های نیمه‌ ی استوایی جنوب چین و جنوب شرقی آسیا می‌زیست.

تا کنون تقریبا هیچ اطلاعاتی در مورد شکل آناتومی و رفتارهای این حیوان به دست نیامده است. تنها چهار قسمت از فسیل آرواره ی پایینی‌اش موجود است.

هرو بوکرنس؛ محقق دانشگاه توبینگن آلمان می‌گوید: "این بقایای جزیی بسیار ناکافی هستند که بگوییم این حیوان دو پا بوده است یا چهار پا و این که بخش‌های بدنش به چه صورتی بوده‌اند."    

در همین حال، دیلی میل گزارش داد دانشمندان مرکز تکامل انسانی و دیرینه‌شناسی در توبینگن به همراه موسسه ی تحقیقات فرانکفورت، مینای دندان به‌جا مانده از این حیوان را بررسی کردند تا نشان دهند که این راسته از جانوران محدود به نواحی جنگلی بوده‌اند.   

ابعاد این جانور از ۱.۸ متر تا ۳ متر و وزنش از ۲۲۰ کیلوگرم تا ۵۰۰ کیلوگرم متغیر است. نظریه‌های متعددی در مورد تغذیه این میمون وجود دارد. برخی دانشمندان عقیده دارند کاملا گیاه‌خوار بوده است در حالی که برخی دیگر عقیده دارند گوشت‌خوار هم بوده است.

اورانگوتان نزدیک‌ترین خویشاوند جیگانتوپیتکوس است اما این که آیا جیگانتوپیتکوس رنگ پوستی قرمز طلایی شبیه اورانگوتان داشته است یا مثل گوریل سیاه بوده است نامشخص است. 

با آزمایش تغییرات جزیی در ایزوتوپ کربن یافته شده در فسیل دندان، دانشمندان نشان دادند که این حیوان بسیار کهن فقط در جنگل‌ها می‌زیسته است و یک گیاه‌خوار صرف بوده است.

 این ویژگی‌ها مشکلی برای جیگانتوپیتکوس به وجود نیاورده بود تا این که عصر یخبندان از حدود ۲.۶ میلیون سال تا ۱۲۰۰۰ سال پیش زمین را تحت تاثیر قرار داد.

طبق نظر بوکرنس طبیعت، تکامل، و شاید خودداری از خوردن غذاهای جدید، باعث نابودی میمون عظیم‌الجثه گردید. وی می‌گوید: "احتمالا جیگانتوپیتکوس به دلیل جثه ی بزرگش به مقدار زیادی غذا نیاز داشته است. در طول پلیستوسن - دوران چهارم زمین‌شناسی که از ۱.۸ میلیون سال پیش تا ۱۰ هزار سال پیش ادامه داشت – مناطق جنگلی یکی پس از دیگری به علفزار تبدیل شدند که از ذخیره ی ناکافی غذایی برخوردار بودند."

نتیجه ی این تحقیق که قرار است در یک نشریه ی علمی تخصصی به نام Quaternary International منتشر شود بیان می‌کند جیگانتوپیتکوس احتمالا دارای انعطاف‌پذیری زیست بومی نبوده و فاقد توانایی فیزیولوژیک برای دوام آوردن در برابر سختی‌ها و کمبود غذا بوده است. با خبرتک بمانید.


Average: 4.9 (7 votes)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

 • 26
 • 30

وای دمت گرم ید فیلم کینگ کونگ افتادم اون موقع جزو معدود فیلمهایی بود که روی 3 تا سی دی جا میشد فقط. عجب فیلمی بود ولی . سکانس نبرد با دایناسوراش عالی بود

 • 16
 • 20

عجب عکسیم گذاشتی خبرتک :-)

 • 40
 • 28

رژیم داشت بیچاره منقرض شد

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

 • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
 • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.