گزارش مالی جدید مایکروسافت از فروش خوب محصولات این شرکت خبر می دهد!

  • aragorn
  • 2014-10-25 17:06:59

مایکروسافت، گزارش مالی اخیر خود را در حالی منتشر کرده است که بخشی از آن را به صورت اختصاصی به فروش سخت افزارهای خود اختصاص داده است که شامل تبلت های Surface نیز می شود.

طبق این گزارش، این کمپانی توانسته سود ناشی از فروش تبلت های Surface خود را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دو برابر کند! در سال 2013 مایکروسافت فقط 400 میلیون دلار از طریق فروش تبلت هایش درآمد داشت و این میزان در سال جدید به 908 میلیون دلار رسیده است.

لازم به توضیح نیست که مایکروسافت، این پیشرفت خود را مدیون نسل سوم تبلت های Surface خود است که امکانات بسیار خوبی را برای کاربران فراهم می کرد.

مایکروسافت هم چنین در این گزارش آورده که بیش از 2.4 میلیون نسخه XBox نیز فروخته است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، رشد 102 درصدی را نمایش می دهد.

مایکروسافت این روزها دوران خوشی را سپری می کند و بیشتر آن را مدیون مدیر عامل جدیدش، ساتیا نادلا و هم چنین غیر انحصاری کردن برخی محصولات نرم افزار خودش، مانند ارائه ی Office برای iOS و اندروید است. این اعمال، درست است که بر خلاف آرمان های مایکروسافت بودند، ولی با انجام آن ها تعداد مشتری های مایکروسافت، چندین برابر شده است.

بخش آخر این گزارش نیز به فروش اسمارتفون های لومیا تعلق داشت. مایکروسافت گفت که در سال گذشته 8.8 میلیون نسخه اسمارتفون فروخته است و توانسته است این میزان را در سال جاری به 9.3 میلیون نسخه افزایش دهد.

با این اوصاف، بعید می دانیم که مایکروسافت بخواهد دست از سر تولید تبلت بردارد و تمام اخبار و شایعات منتشر شده در مورد شکست مایکروسافت در فروش تبلت های Surface Pro 3 اشتباه از آب در آمده اند. دیدگاه های خود را با سایر خوانندگان خبرتک به اشتراک بگذارید.


Average: 5 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

  • 27
  • 30

تا کور شود هر آنکه نتواند دید!!!

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.