یک پسر ده ساله اینستاگرام را هک کرد و مبلغ 10000 دلار از فیسبوک پاداش گرفت!

  • SunLight
  • 2016-05-08 10:51:33
یک پسر ده ساله اینستاگرام را هک کرد و مبلغ 10000 دلار از فیسبوک پاداش گرفت!

پسر ده ساله ای قبل از آن که به سنی برسد که به اکانت فیسبوک نیاز داشته باشد، نقص بزرگی در اینستاگرام پیدا کرد و بابت آن 10000 دلار از فیسبوک پاداش گرفت.

به گزارش سایت خبری فنلاندی iltalehti، جانی یک راه برای دسترسی به سرور اینستاگرام پیدا کرد و توانست پست های کاربران را حذف کند.

جانی از فیسبوک 10000 دلار پاداش گرفت. این پاداش را فیسبوک به افرادی که باگ ها و نقص ها  را در زیرساخت های دیجیتال فیسبوک پیدا می کنند می دهد.

او توانست مطالبی که کاربران نوشته بودند حذف کند!

او به iltalehti گفت که توانسته است مطالبی را که کاربران برای عکس هایی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته بودند را حذف کنند. او این کار را برای اینستاگرام با حذف یک کامنت که برای یک اکانت آزمایشی ساخته شده بود، ثابت کرد.

به گفته ی پدر او، جانی و برادر دوقلویش قبلا هم یک نقص امنیتی را در یک وب سایت کشف کرده بودند. اما تا به حال به این اندازه به آن ها مبلغی داده نشده بود.

این عمل فیسبوک که به هر فردی که نقصی را پیدا کند، مبلغی را هم برای کشف خطاهای بعدی پیشنهاد می کند، شبیه به برنامه ی پاداش امنیتی گوگل است.

با توجه به انتشار تازه ترین اخبار توسط فیسبوک، این شرکت بیش از 13000 پیشنهاد از محققان در سال 2015 دریافت کرده است که 256 تا از آن ها معتبر بوده و توانسته بود اشکالات موجود در سرویس های فیسبوک را کشف کند.

در سال 2015 فیسبوک در مجموع 936000 دلار به 210 محقق، به طور متوسط به هرکدام 1780 دلار، پاداش داده است. با خبرتک بمانید.


No votes yet

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.
http://www.khabartek.ir/exchange_links_2/

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.