Bloodhound SSC؛ سریع ترین خودروی جهان از چه قطعاتی ساخته شده است؟

  • aragorn
  • 2015-01-06 13:45:06

Bloodhound SSC؛ سریع ترین خودروی جهان از چه قطعاتی ساخته شده است؟

مدتی پیش بود که خبر از شکسته شدن رکورد سرعت حرکت با یک خودرو در جهان را به شما اطلاع دادیم. همان طور که می دانید، این سرعت، کمی از سرعت سریع ترین خودروی معمولی جهان، بیشتر بود. چون که این خودرو از یک موتور جت در پشتش استفاده می کرد.

اگر این مطلب را از دست داده اید، می توانید به این "لینک" رفته و آن را بخوانید.

اما کنون، سازندگان این خودرو اطلاعات بیشتری از اجزای سازنده ی آن را فاش کرده اند. Bloodhound Supersonic که توانسته بود با سرعت باورنکردنی 1609 کیلومتر در ساعت بر روی زمین حرکت کند، (البته به صورت تستی) از بیش از 3500 قطعه ی اصلی تشکیل شده است.

Bloodhound Supersonic شاید سریع ترین خودروی جهان باشد، اما سریع بودن آن، تنها مزیت آن نیست. تمرکز اصلی این پروژه، بر روی ایجاد انگیزه برای دانشمندان و مهندسان نسل آینده است، به گونه ای که آن ها کاملا برانگیخته شوند.

بیش از هزاران مدرسه ی علمی در سراسر دنیا از مواد و ابزارهای سازنده ی Bloodhound Supersonic استفاده می کنند و آزمایشات و اکتشافات علمی انجام می دهند. ما می خواهیم به آن ها بگوییم که وقتی از همان ابزارهایی که در دست دارید، درست استفاده کنید، می توانید عملی را انجام دهید که تا کنون، کسی موفق به انجام آن نشده است.

بد نیست بدانید که رکورد فعلی سرعت در اختیار Thust SSC با سرعتی معادل 1228 کیلومتر در ساعت است. برخی از کارشناسان فعلی پروژه ی Bloodhound SSC در پروژه ی Thust SSC نیز نقش داشته‌اند.

قرار بود که این تلاش برای شکستن رکورد سریع ترین خودرو بر روی زمین در سال 2015 و در صحرایی در آفریقای جنوبی انجام شود، اما به نظر می رسد این پروژه تا سال 2016 اتفاق نخواهد افتاد. با خبرتک بمانید.


Average: 5 (1 vote)

سوالات خود را از خبرتک بپرسید

دیدگاه‌ها

  • 40
  • 42

اقا اینا رو نذار ما افسردگی میگیریم من تا دوره دبیرستانم تو میکروسکوپ نگا نکرده بودم حالا اونا از بچگی با پرینتر سه بعدی کار میکنن

  • 25
  • 30

من الان 30 سالمه مهندس کامپیوترم. هنوزم یه میکروسکوپ ندیدم تو باز جلویی نسبت به ما

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
Fill in the blank.

کپی برداری و بازنشر مطالب در دیگر رسانه های دیجیتال، تنها با ذکر نام خبرتک به عنوان منبع و درج لینک به محتوای اصلی مجاز است.

تمامی حقوق برای مجله ی اینترنتی خبرتک محفوظ است.